Harvestery, czyli – mówiąc po polsku – kombajny do wycinki drzew, są maszynami od lat stosowanymi w gospodarce leśnej. Wśród nich niepoślednie miejsce zajmują, znane i wykorzystywane na całym świecie, urządzenia marki Neuson Ecotec. Używane są one w lasach Europy i Azji oraz w dżungli tropikalnej Ameryki Południowej. Sprawdzają się one zarówno na gruntach twardych i podmokłych, na obszarach równinnych, jak i na stromych stokach górskich Alp. Harvestery Neuson Ecotec są bowiem urządzeniami wszechstronnymi pod względem obszarów ich wykorzystania i zastosowanych rozwiązań technicznych.

Podwozia kombajnów do wycinki drzew wywodzących się ze stajni tej austriackiej firmy wykonywane są wyłącznie na gąsienicach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, sprawdzające się przy pracach leśnych. Swoje zalety rozwiązanie to prezentuje zwłaszcza na terenach podmokłych, gdzie ich użytkownicy dostrzegą ich pełną paletę. Siły nacisku na podłoże rozkładane są równomiernie na większą powierzchnię niż w przypadku zastosowania podwozia kołowego. Jest to walor nie do przecenienia również na gruntach normalnych, ponieważ zmniejsza skutki negatywnego oddziaływania przejazdu i pracy w terenie.

Harvestery Neuson Ecotec mogą być wyposażone w poziomującą się kabinę operatora. Praca w stromym terenie górzystym staje się wówczas komfortowa, niezależnie od tego, czy przechył maszyny przebiega wzdłuż czy w poprzek osi maszyny. Głowica Harvestera poziomuje się nawet przy bardzo stromych zboczach, przy czym maszyna nadal jest stabilna i bezpieczna podczas wykonywania nawet najcięższych prac.

Kombajny marki Neuson Ecotec mogą być wykorzystywane do wycinek wstępnych lub zasadniczych. Ramiona Harvestera są na tyle długie, że umożliwiają penetrację roboczą nawet do kilkunastu metrów (w zależności od modelu). Maszyny są wyjątkowo stabilne podczas pracy. Producent maszyn stosuje w swoich maszynach głowice najlepszych światowych marek. Jednak Klient sam decyduje o wyborze konkretnej głowicy, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Kabina Harvestera rotuje 360o wokół osi podwozia. Panoramiczne, a zarazem zabezpieczone przed uszkodzeniami, przeszklenie kabiny gwarantuje bezpieczną pracę operatora. Sterowanie maszyny przy pomocy wielofunkcyjnej manetki jest wprost dziecinnie łatwe i pozwala na zwinne wykonywanie nawet bardzo trudnych czynności. Kabina jest efektywnie wentylowana i klimatyzowana, a jej wzmocniona budowa jest zgodna z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i stanowi skuteczną ochronę operatora przed nieszczęśliwymi wypadkami przy pracy.

Harvestery Neuson Ecotec są ekonomiczne na etapie zarówno zakupu, jak i eksploatacji. Mocna i trwała konstrukcja umożliwia intensywną i bezawaryjną eksploatację przez wiele lat. Austriacka firma kładzie duży nacisk na walory użytkowe urządzeń i zadowolenie swoich Klientów, dlatego gwarantuje im fachowe doradztwo przy zakupie urządzenia oraz rzetelną obsługę eksploatacyjną w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.